Środowiskowy Dom Samopomocy - działa od 2000 roku na podstawie Porozumienia zawartego między Powiatem Chrzanowskim a Gminą Chrzanów w celu realizacji zadania administracji rządowej. Jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Działa w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym. Decyzje administracyjną o pobycie wydaje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie świadczy usługi od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00  w ramach indywidualnych i zespołowych treningów samoobsługi oraz treningów umiejętności społecznych polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Kontakt do Środowiskowego Domu Samopomocy

Nr telefonu 32 623 52 60 wew. 21, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dokumenty potrzebne do kwalifikacji w ŚDS to zaświadczenie od lekarza psychiatry oraz lekarza ogólnego, druki  wydawane są na miejscu.